KONST / Litografier / Litografi 7437015
*
nr 743 7015
Antoni Tapies
(1923-2012), Spanien
Litografi, Antoni Tapies (1923-2012), 31/100, bladets mått: 55x76
Antoni Tà pies i Puig, född i Barcelona 1923, död 2012, spansk målare.
Följerätt
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:23:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 18:51:45
1
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Antoni Tapies
Antoni Tà pies i Puig, född i Barcelona 1923, död 2012, spansk målare.
Läs mer om Antoni Tapies
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antoni tapies europa grafik litografi litografier spanien spansk spanska sydeuropa
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:09
*
Antoni Tapies
Antoni Tà pies i Puig, född i Barcelona 1923, död 2012, spansk målare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Antoni Tapies
nr 743 7015
Antoni Tapies
(1923-2012), Spanien
Litografi, Antoni Tapies (1923-2012), 31/100, bladets mått: 55x76
Antoni Tà pies i Puig, född i Barcelona 1923, död 2012, spansk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 5.000 kr |
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 18:51:45 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Antoni Tapies
Antoni Tà pies i Puig, född i Barcelona 1923, död 2012, spansk mÃ¥lare.Läs mer om Antoni Tapies
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antoni tapies europa grafik litografi litografier spanien spansk spanska sydeuropa
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:09